4 tipy a triky pro vytvoření úspěšného AI chatbotu pro Upgates Eshop

S rostoucím trendem e-commerce je stále důležitější udržovat efektivní a rychlou komunikaci se zákazníky online. Chaterimo ve spojení s platformou Upgates nabízí unikátního AI chatbota - robustní řešení pro poskytování prvotřídní zákaznické podpory, která může zásadně přispět k úspěchu vašeho online obchodu.

Díky schopnostem moderních AI modelů dokáže Chatbot od Chaterimo snižovat náklady na zákaznický servis až o desítky procent a zachovat kvalitu zákaznického servisu na vysoké úrovni.

Zde jsou některé tipy a triky pro vytvoření úspěšného AI chatbota pro váš Upgates Eshop:


1. Porozumění vašemu Obchodu a Produktů:

Znát své produkty: AI chatbot je tak chytrý, jak jsou data, která mu poskytnete. Zajistěte, aby váš bot měl přístup k aktuálním informacím o vašich produktech a službách. Důležité je nahrát XML feed produktů, který najdete v upgates administraci (/produkty/export) a zaškrtnout denní aktualizace a vytrénování tohoto data setu.

feature 1
feature 1

Zkopírovat nejdůležitější texty: například text “o nás”, “kontakt”, nejdůležitější články ze sekce blog, které jsou nepostradatelné pro Váš eshop či brand. To samé se týká další sekcí “Často kladené otázky” nebo sekce “Doprava a platba”, “Reklamace” nebo nejdůležitější textařce v “obchodních podmínkách”. Každá takováto stránka či sekce by se měla uložit zvlášť aby se v budoucnu lépe aktualizovali nové informace.

feature 1
feature 1

2. Testujte nastavení Chatbota v Chaterimo:

Typ AI modelu: Je důležité v delším časovém horizontu otestovat typy odpovědí u různých modelů, jelikož s mohou lišit - některé modely jsou levnější a rychlejší (GPT-3.5.Turbo) a některé modely jsou sice dražší ale lepší v chápání textu a relevantnější v odpovědích (GPT-4). Nezapomeňte že každý model vezme v úvahu je určitý počet vašich dat a dle toho se bude snažit pokládat svoji odpověď. Pro e-shop bych volil GPT-3.5.Turbo 16k.

Chat temperature: Teplotu lze chápat jako kontrolu rovnováhy mezi kreativitou a determinismem v generovaných odpovědích. Hodnotu bych pro e-shop nechal na 0.2 ale pro některé případy může být lepší ji i zvednout.

Chat role: Chat role nastaví Vašemu chatbotovi určité mantinely chování. Zde je také možné nastavit mu roli aby zákazníky vždy určitým způsobem pozdravil, nebo aby odpovídal jako pubertální, typický představil generace Z. (Fantazii se meze nekladou). Používal bych angličtinu, abyste urychlili zprocesování od AI modelu a v základu pro e-shop bych doporučoval toto:

Try to give advice, but only based on the text from the website. If you can't find the answer in the texts, simply say you don't know and end the discussion. Act like you're the owner of an e-commerce store that I'm having a conversation with.

Chat rate of detail learning: Pokud chcete aby chatbot byl co nejrychlejší ale zároveň viděl méně vašich dat, toto nastavení pro Vás bude hrát důležitou roli. Obecně bych nechal na “detailed & slow” aby byli odpovědi i za cenu delšího čekání (o pár sekund) co nejrelevantnější.

feature 1

3. Měření a Optimalizace:

Analyzujte výkonnost: Sledujte, jak se váš chatbot vyvíjí, a využijte sekci “chat historie” k nalezení dotazů se kterými si Chatbot nevěděla rady nebo odpověděl špatně. Na základě toho poté upravujete a aktualizujte Vaši znalostní-bázi.

4. Pravidelná Aktualizace a Údržba:

Udržujte svůj chatbot aktuální: Pravidelně aktualizujte informace, které váš chatbot poskytuje, a ujistěte se, že je vždy připraven poskytnout nejlepší možnou podporu vašim zákazníkům. Pokud často měníte některé stránky, je možné využívat náš scraper s možností denní aktualizace stránky ve stejném data-setu a následné vytrénování.

AI chatboty jsou silným nástrojem pro zlepšení zákaznického servisu a zvýšení efektivity vašeho online obchodu. S pravými informacemi, konfigurací a pravidelnou údržbou může být váš chatbot silným partnerem ve vaší digitální strategii.


Copyright © Chaterimo